Всім привіт друзі!
Частенько бачу певні проблеми на стрімах у багатьох людей, щось підлагує, щось не запустилось, тощо.
Це пов'язано зазвичай із тим, що ваш ПК забитий сміттям, програми запущені не правильно, пріоритети не виставлені, оперативка задихнулась, і загалом ваша Вінда - ваш ворог))) Давайте це швиденько фіксити! Переважно тут все для Win 11, але для 10 теж підходить, вони дуже схожі.
Почнемо. Тиснемо комбінацію Win + R, викликаємо віконце і пишемо CLEANMGR :

Обираємо диск С:
Тут ставимо всі галочки і видаляємо усе сміття, тимчасові файли, кошик, тощо.
Також не буде лишнім натиснути "Видалити системні файли" як адміністратор, нічого страшного не станеться, там логи, збір інфи віндою, та автозавантажені оновлення, які вже встановлені і просто без діла висять на ПК:

Добре. Йдемо далі, тиснемо знову Win + R та вводимо PREFETCH :

Видаляємо усе що є у папці, що не видаляється- пропустити. Це тимчасові файли, вони ні за що не відповідають, тільки займають місце на ПК + гальмують його бо можуть займати багато гігабайт місця.

Останній раз Win + R, обіцяю)))
Пишемо %temp% - саме так, зі знаками відсотка.

Тут теж багато тимчасового сміття, яке постійно створюють програми
Все просто, тиснемо ctrl+a, виділяємо усе, та далі - delete
Що не видаляється- пропускаємо.

Просто для розуміння, це у мене папка temp, при тому що я роблю ці процедури регулярно, приблизно раз у тиждень! Бувало і більше гігабайта і тут і у папках вище.
У кого то все лежить від встановлення вінди, декілька місяців, або років- може бути декілька гігабайт....5...10, бували люди у кого там було і 40гб сміття)))

Добре, з цим розібрались. Пішли трошки прискорювати нашу систему!
Відкриваємо налаштування, тикаємо розділ Система далі в самому низу Про систему і обираємо Додаткові налаштування системи як на картинці:

Бачимо віконце- "Властивості системи"
Тут нам потрібне підменю Додатково
Обираємо продуктивність- налаштування:

Візуальні ефекти та різні анімації частенько напрягають слабкі ПК, навіть коли відкрито просто декілька вікон.
Тут обираємо Настроїти на продуктивність, або обираємо Особливі ефекти і самі ставимо що потрібно, як у мене, до прикладу.
Я лишив тільки 4 важливих пункти, хоча насправді дійсно важливих тільки 2- згладжування шрифтів та плавна прокрутка, все інше по суті нам не треба)))
У кінці тиснемо Застосувати:

Добре. Тут все, але далеко не йдемо. зверху обираємо сусідню вкладку Додатково:
Тут нам треба поставити галочку на оптимізацію програм, якщо було інше.
Далі - Віртуальна пам'ять, Змінити:

Це файл довантаження оперативки, віртуальний, який допомагає місцем на ссд вашій оперативці і процу.
Рекомендую прибрати галочку з Автоматичне встановлення, обрати окремо диск С, та другий, наприклад D, та поставити Розмір, установлюваний системою:

Чудово. Таким чином система чітко буде брати з швидкого ссд стільки місця, скільки їй треба. Тут все, тиснемо Застосувати, потім ОК. Не забувайте)
Далі у пошуку пишемо Панель Керування і переходимо туди:

Тут нам потрібен пункт- Електроживлення:

Обираємо Висока продуктивність
Якщо стояв збалансований- це часто гальмує процесор, відеокарту та інше, аби менше споживати кіловати, але через це ПК часто тупить, особливо коли процесор сильно скидує частоти...це не є гуд

NEXT! Тиснемо на клавіатурі ctrl + shift + esc
Якщо хтось не знав- так визивається Диспетчер завдань однією рукою, зручно)))
Тут нам потрібна вкладка- Програми, що запускаються, або простіше кажучи "автозапуск"
Подивіться що у вас запускається разом з ПК при старті, там часто є дуже багато непотрібних програм, які тільки гальмують запуск вашого компа, а ви про них навіть не знаєте.
Плюс до всього вони висять у процесах, на що йдуть дорогоцінні ресурси оперативної пам'яті і лишні відсотки процесора.
Вимикаємо усе що не треба, правим кліком- вимкнути. Перезавантаження.

Тут же у нас в диспетчері, кожен раз коли запускаєте OBS- у вкладці Відомості - знаходимо процес obs.exe, правий клік по ньому- визначити важливість- Високий. Це дасть високий пріоритет OBS як ви вже зрозуміли і в першу чергу- ПК буде сфокусований на ній, не буде критичних ситуацій, що вона загалага і закрилась. Не має бути такого))
У кого OBS не оновлена- вперед оновлювати, там нещодавно вийшов останній хот фікс на останню версію 31.0.3

У самій OBS звісно теж треба перейти в налаштування- додатково- у пріоритетах процесу - ставимо Високий.
Це все прибере мікро затримки, підлагування, перегруз кодувальника і 95% інших проблем з OBS які виникають=)

Також дуже важливо саму OBS запускати завжди від імені адміністратора, тому клікаємо по застосунку правою клавішою, у менюшці йдемо у Властивості програми:

Стамимо галочку на запуск від імені адміністратора

Для повної надійності тиснемо ще внизу на щит із написом Змінити налаштування для всіх користувачів і обираємо там теж саме.
Головне не забудьте натиснути Застосувати і потім ОК:

Як підсумкове можемо ще сходити у налаштування системи загільні у Віндоус і дещо доробити.
Треба обрати у розділі Система- Сховище- Тимчасові файли і усе тут видалити(завантаження можна лишити, якщо треба, я просто в окрему папку вантажу що мені треба, а не дефолт):

Персоналізація- Кольори- вимикаємо ефекти прозорості - які полюбляють відщипнути пару відсотків ЦП та відеокарти)))

Так само у Спеціальних можливостях - візуальні ефекти, теж вимикаємо ото всьо, якщо щось увімкнено. Воно не треба

Рекомендую ще встановити прогу Revo Uninstaller Pro, вона не просто може видаляти програми, вона може чистити залишки цих прог на ПК які все одно лишаються

Більше того, тут є примусова деінсталяція, якщо вам наприклад треба знести EDGE браузер, або щось таке, може якісь ігри які ви вже видалили, може рідні програми вінди якісь не потрібні)))
Вичищаються навіть реєстри і від проги не лишається ні сліда. В інтернеті можна знайти репак 5.3.5/5.3.7 версії, які не потребують реєстрації і ключів, буде назавжди, а не 30 днів цей Revo.

Всім дякую за приділену увагу та час, сподіваюсь всі ці процедури зроблять ваш ПК трошки швидшим і він буде працювати стабільніше, особливо під час стрімів, для мене це вже велика перемога, аби ніхто не страждав через проблеми заліза та софта)))
По суті це база. Є більш поглиблені процедури з Віндоус, аби зробити його легшим і швидшим, але розписувати про чистки різних реєстрів, вбивання лишніх/непотрібних/сумнівних процесів руками і так далі - я не буду, бо хтось покладе систему і буду винним я, є відоси на Ютуб, якщо сильно треба вперед)))
Можу дати особисту рекомендацію- ставте Win 11 Pro версії 23Н2 - вона на сьогодні найстабільніша та найшвидша вінда з усіх. Відключаємо автооновлення і встановлення чогось без вашого відома. Всьо. С- стабільність!=)
Будуть питання, пишіть.