Донателло
Увійти
  • Увійти
user
whoisMAKS?
11 березня 2025, 19:35
rectangle

Streamer.bot | Автоматизація процесів

Всім привіт, друзі!

Настав час відроджувати блог + я ще не розповів всі фішечкі які можна робити у Стрімер боті.

Хто тут вперше і ще не в курсі що то таке, як ним користуватись- ТУТ налаштування бота, перше знайомство і як зробити автоматичний шатаут бонусом, а ТУТ вчимо що таке Timed Actions, або автоматичне нагадування/реклама.

Сьогодні не менш корисний і важливий урок, робимо автоматизацію деяких процесів у вашому OBS під час старту стріма, або коли він вже йде))

Почнемо з того, що нам треба, чого ми хочемо? Можливості майже необмежені)

Хотече аби бот одразу вмикав потрібну сцену під час натискання "почати трансляцію"? Легко!

Йдемо в бота, робимо нову сцену, правим кліком у розділі Actions в пустому полі (далі ПКМ- правий клік миші)

Далі у Triggers - пкм, обираємо за шляхом початок стріму:

Обираємо в Sub-Actions за шляхом яку сцену потрібно увімкнути, коли трансляція почнеться, і де б ви не були в OBS, яка б сцена не була увімкнена- увімкнеться та що виставлена тут:

Обираємо нашу головну сцену тут:

Чудово! Хочете заглушити якісь звуки під час старту стріма, а потім розмютити їх? Можливо у вас вступне інтро і там точно не потрібен мікрофон, звук гри, музика, тощо? Тоді нам сюда, за шляхом у полі Sub-Actions обираємо:

Особисто я під час інтро на початку стріта м'ючу все, бо там грає відос з музикою і лишні, випадкові звуки точно не потрібні:

Навряд хтось не знає як окремо обрати джерела звука в OBS, але про всяк випадок показую, через плюсик у джерелах, додаємо Захоплення звукового входу (або Захоплення звуку застосунку(БЕТА) якщо треба захопити вікно чи прогу):

Оптимально і максимально зручно- зробити окрему нову сцену, де будуть усі ваші джерела звука, такі як мікро, карта захоплення, музика, бот, сповіщення, тощо.:

Якщо через бота обрали все правильно- під час старту стріма буде так, зам'ючено мікро і карту захоплення(до прикладу) доки грає інтро:

Що далі? Далі ставимо Delay(затримка)

Розділ Sub-Actions - ПКМ - Core - Delay

Затримка завжди у мілісекундах, тепер треба порахувати скільки йде ваше інтро, до прикладу 120000 мс- то 2хв, тут вже кожному індивідуально рахувати і прописувати:

Після затримки ставимо Set Active Scene(повний шлях Sub-Actions- ПКМ- OBS- Set Active Scene) і обираємо нашу основну сцену, куди ми потім перейдемо, де буде йти ваш стрім:

Можливо комусь треба очистити чат, якщо ви там щось писали, тестували перед стрімом нові алерти, нагороди за бали каналу, бота, тощо- тоді вам сюди ПКМ- Twitch- Chat- Clear Chat Messages

(ставиться вище затримки і переходу на головну сцену, можна просто перетягти мишкою любу саб-екшн куди треба вище)

Так само можна відправити повідомлення у чат(можна просто повідомлення, а можна оголошення, як у нашому випадку)- коли стрім починається.

Це може бути посилання на ваш Ютуб, чи ТГ-канал, можливо просто привітання:

Виглядати це буде ось так, глядачі будуть бачити на початку стріма не пустий чат, а ось це повідомлення:

Після переходу на активну сцену ставимо усі джерела звука, які м'ютили - назад, щоб їх тепер стало чутно

Шлях Sub-Actions- ПКМ- OBS- Sources- Set Source Mute State

або просто копіюємо виставлене раніше і міняємо значення з Muted на Not Muted:

Чу-до-во! Зробили і це!

Можливо, ви б хотіли, аби при вмиканні головної сцени ваша вебка гарно і плавно виїзджала, через секунду, наприклад?

Легко! Зараз зробимо!

ПКМ по камері в OBS- перехід при показі джерела- обираємо Slide, а там нижче можна обрати час у мілісекундах, рекомендую від 750 до 1200мс, це оптимально:

Коли натиснете на Slide - вийде менюшка, де треба обрати напрямок, залежно від того у якому куті знаходиться ваша вебка і куди вона буде випливати.

До прикладу, у мене вебка внизу справа, відповідно слайд при появі має бути ліворуч:

Так само робимо перехід при приховуванні джерела, теж слайд, час у мілісекундах той самий:

(у менюшці тепер не ліворуч, а куди ховатись буде- праворуч)

Добре, тепер у боті робимо нашу магію)))

На початку стріма то має бути приховане, якщо нам треба аби воно виїзджало, я про вебку.

Коли сцена увімкнеться, після затримки і переходу на головну сцену- вебка з'явиться автоматично)))

Шлях Sub-Actions- ПКМ- OBS- Sources- Set Source Visibility State

На початку ставимо Hidden:

Після переходу на сцену стріма і затримки Visible:

Також ставимо затримку, якщо треба секунда- ставимо 1000мс, дві- 2000мс і тд.

Як це відбувається? сцена увімкнулась, затримка, вебка показалась.

Шлях Sub-Actions- ПКМ- Core- Delay

\\

Ще раз по порядку повторимо матеріал, щоб нічого не втратити і не провтикати)))

1- Set Active Scene при початку стріма, там де наше інтро, сцена старту коли натиснете почати трансляцію.

2- м'ютимо лишні звуки(зібрав у групу, так зручніше)

3- ховаємо джерела(по-перше, це оновлює браузер сорс для того ж донату, алетрів підписок, аби не лагало під час стріма, по-друге, для вебки- просто ховає її)

4- чистимо чат

5- починається інтро(це може бути музика на якомусь фоні, або відео)

6- повідомлення у чат

7- затримка, скільки йде інтро

8- перехід на основну сцену стріма після інтро

9- розм'ючуємо всі потрібні джережа звука, що мютились у пункті 2

10- показуємо всі потрібні джерела, які ховали у пункті 3, крім вебки!

11- ставимо затримку, наприклад 2с- 2000мс

12- тепер показуємо вебку=)

13- ховаємо на сцені старта інтро(при бажанні, але це щоб воно перезапустилось при початку нового стріма наступного разу)

Наче все, нічого не забув, якщо будуть питання, а вони вірогідно будуть- пишіть, ви знаєте де мене знайти =)

Enjoy!

 

Читати повністю
0
поділитися
Коментарі
Інші публікації
Швидкий базовий курс по оптимізації вашого ПК для стріму 07 квіт, 21:55
Запис кількох джерел одночасно | Source Record 14 бер, 17:14
Плагін диспетчера задач прямо в OBS | Source Profiler 17 груд, 16:28
Рестрім плагін прямо в OBS | Multiple RTMP 22 квіт, 17:32
Streamer.bot | Автоматичне нагадування або реклама 17 квіт, 19:37
© Донателло — українська платформа донатів, 2018 - 2026.
Видалити коментар?
Коментар буде видалено назавжди.